Chińscy gracze są jednymi z najbardziej uzależnionych od grania

Badanie YouGov przeprowadzone w 18 krajach z udziałem ponad 19 000 uczestników wykazało, że chińscy gracze należą do najbardziej uzależnionych, a 29% respondentów uznało gry wideo za jedno z trzech najważniejszych zajęć w tygodniu. 

Liczba ta jest dwukrotnie wyższa od globalnej średniej wynoszącej 14%, a kolejne najwyższe odsetki dorosłych, którzy spędzają większość czasu grając w gry wideo, odnotowano w Hongkongu, Indonezji i Singapurze. Chińscy gracze spędzają również najdłuższy czas na graniu w gry wideo - średnio 11,3 godziny tygodniowo, co jest wynikiem wyższym niż średnia światowa wynosząca 8,9 godziny. 

Badanie wykazało również, że grupa wiekowa 18-24 lata spędza najwięcej czasu na graniu w gry wideo, a następnie 25-35 lat i 35-44 lata. Ponadto mężczyźni z grup wiekowych 18-24 i 25-34 spędzają najwięcej czasu na graniu. Badanie wykazało również, że granie w gry wideo jest najczęstszą czynnością medialną, a następnie odwiedzanie stron internetowych, korzystanie z mediów społecznościowych, oglądanie strumieniowych materiałów wideo oraz słuchanie podcastów. 

Photo Credits : Photography CasarsaGuru / Getty Images© 

With ETX / DailyUp

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania