"Fortnite" powróci na urządzenia z systemem iOS w Europie

Ekscytująca wiadomość dla graczy w całej Europie, "Fortnite" ma szansę na triumfalny powrót na urządzenia z systemem iOS jeszcze w tym roku.  

Ukochana gra online "Fortnite" ma szansę na długo oczekiwany powrót na urządzenia z systemem iOS w Europie. Odrodzenie następuje po latach batalii prawnych i negocjacji między gigantem technologicznym Apple a wydawcą gry, Epic Games. Najnowszy rozwój wydarzeń nie jest jednak wyłącznie wynikiem negocjacji korporacyjnych; wpływają na niego również nowe przepisy regulujące rynki cyfrowe w Europie.  

DMA nakłada obowiązki na główne platformy technologiczne, w tym Apple, w celu ułatwienia większej otwartości i elastyczności dla twórców aplikacji. W szczególności wymaga od tych platform umożliwienia deweloperom oferowania produktów i usług poza ich oficjalnymi sklepami z aplikacjami, promując w ten sposób bardziej zróżnicowany i konkurencyjny ekosystem treści cyfrowych. 

Dla entuzjastów "Fortnite" w Europie wiadomość ta jest mile widzianą ulgą, dając im możliwość ponownego cieszenia się grą na urządzeniach z systemem iOS. Przepisy DMA torują drogę do większej dostępności i wyboru, umożliwiając twórcom aplikacji dotarcie do odbiorców za pośrednictwem alternatywnych kanałów i metod dystrybucji.  

Photo Credits : Photography Chris DELMAS / AFP©  

With ETX / DailyUp

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania