Najnowsze badanie rzuca światło na dynamiczny związek między grami i telewizją

Czy wiesz, że nastolatki spędzają obecnie więcej czasu grając w gry niż oglądając telewizję? 

Nastolatki poświęcają obecnie więcej godzin na granie niż na oglądanie telewizji, co jest znaczącą zmianą w nawykach związanych z rozrywką.  

Niedawna ankieta przeprowadzona przez YPulse ujawnia znaczącą zmianę w nawykach konsumpcji mediów wśród młodych Amerykanów, zwłaszcza nastolatków. Badanie wskazuje, że gry wideo przewyższyły popularnością telewizję, stając się dominującą częścią ich codziennego życia. Trend ten podkreśla szerszy ruch w kierunku interaktywnych i wciągających doświadczeń, które gry wideo są w stanie zapewnić.  

Rzeczywiście, badania pokazują, że 13-17-latkowie spędzają średnio ponad 14 godzin tygodniowo grając w gry na swoich komputerach i konsolach. Ponadto poświęcają oni 6,5 godziny tygodniowo na granie na smartfonach, co odpowiada czasowi spędzanemu na oglądaniu programów telewizyjnych. Ten parytet podkreśla zmianę preferencji rozrywkowych wśród nastolatków, którzy coraz częściej preferują interaktywne gry nad biernym oglądaniem telewizji.  

Należy jednak zauważyć, że nawet jeśli gry zajęły centralne miejsce w życiu nastolatków, telewizja nadal ma swój urok, szczególnie jeśli chodzi o treści oparte na popularnych grach wideo. Pomimo wzrostu popularności gier, młodzi ludzie nadal czerpią przyjemność z oglądania programów telewizyjnych i filmów, zwłaszcza tych, które czerpią inspirację z wirtualnych światów, które uwielbiają odkrywać.

Photo Credits : Photographie CasarsaGuru / Getty Images©  

With ETX / DailyUp 

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania