Dowiedz się więcej o sukcesie szwedzkiej branży gier

Szwedzkie małe studia gier robią furorę w globalnej branży gier, pokazując swoją zdolność do przebijania się ponad swoją wagę.  

Pomimo tego, że Szwecja jest stosunkowo małym krajem pod względem liczby ludności, stała się potęgą w świecie tworzenia gier wideo, a jej studia konsekwentnie produkują uznane przez krytyków i odnoszące sukcesy komercyjne tytuły.  

Philip Westre, współzałożyciel małego producenta gier Landfall, przedstawił wnikliwe spojrzenie na sukces szwedzkiej branży gier, przypisując go częściowo zimnej pogodzie w kraju. Według Westre, długie zimy zachęcają ludzi do spędzania większej ilości czasu w pomieszczeniach, gdzie granie staje się popularną rozrywką. Przy mniejszej liczbie zajęć na świeżym powietrzu dostępnych w tych chłodniejszych miesiącach, gry zapewniają Szwedom rozrywkę i wciągający sposób na zabicie czasu i pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi.  

Rzeczywiście, Szwecja okazała się podatnym gruntem dla małych twórców gier niezależnych, a tytuły takie jak „Minecraft”, „Valheim” i „Raft” zyskały szerokie uznanie i sukces, mimo że zostały stworzone przez stosunkowo małe lub nawet jednoosobowe zespoły. Gry te nie tylko osiągnęły sukces komercyjny, ale także wywarły trwały wpływ na całą branżę gier. Można zatem powiedzieć, że ta kulturowa tendencja do przyjmowania gier jako formy rozrywki w domu stworzyła sprzyjające środowisko dla twórców gier w Szwecji.  

Photo Credits : Photographie Kilian FICHOU / AFP©   

With ETX / DailyUp 

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania