Przyszłość Nintendo zależy od wydania nowej gry "Zelda” 

Nintendo pokłada swoje nadzieje w najnowszej odsłonie 40-letniej serii "Zelda", aby ożywić swoją działalność po przewidywanym spadku zysków w tym roku. 

"Tears of the Kingdom" ukazało się w piątek, 12 maja 2023 roku z klipami, które już wcześniej krążyły w sieci, gromadząc miliony wyświetleń i wywołując gorączkowe podekscytowanie wśród fanów. Seria o księżniczce Zeldzie i elfim wojowniku Linku sprzedała się w 125 milionach egzemplarzy na całym świecie od 1986 roku. Zelda pomogła zapoczątkować koncepcję gier z "otwartym światem", które są obecnie widoczne w popularnych tytułach, takich jak "Grand Theft Auto" i "Skyrim". 

Głównym wyzwaniem w tym roku jest zwiększenie sprzedaży starzejącej się konsoli Nintendo Switch, która jest na półkach od siedmiu lat. Analitycy przewidują, że gra będzie "największym wkładem w sprzedaż Nintendo w tym roku". Pomimo niezmiennej popularności franczyz Nintendo, w tym niedawno wydanego "Super Mario Bros. Movie", firma prognozuje 21% spadek zysków netto w tym roku, co sprawia, że sukces wydania Zeldy ma kluczowe znaczenie dla finansów firmy. 

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania