Gry komputerowe są coraz lepiej postrzegane w świecie pracy

Badanie przeprowadzone przez Censuswide na zlecenie YouTube wykazało, że 59% rekruterów ankietowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii wyraziło preferencje dotyczące zatrudniania kandydatów będących graczami. 

Wyniki badania przeprowadzonego we Francji wskazują, że kandydaci do pracy, którzy demonstrują swoje nabyte umiejętności poprzez gry komputerowe, otrzymali wysokie uznanie od rekruterów. Konkretnie, 56% pracodawców zauważyło, że byli pod szczególnym wrażeniem takich kandydatów. To dlatego, że osoby te kultywowały takie umiejętności jak myślenie strategiczne, rozwiązywanie problemów, utrzymywanie opanowania pod presją i skuteczna komunikacja. 

Sami gracze również dostrzegają zalety swojej rozrywki - 60% twierdzi, że interakcje z innymi graczami na platformach takich jak YouTube pomogły im zyskać większą pewność siebie. Wśród respondentów w wieku od 18 do 26 lat, 47% twierdzi, że ma większą pewność siebie, aby stawić czoła wyzwaniom związanym z pracą. Pracodawcy przywiązują dużą wagę do tego atrybutu - 67% francuskich rekruterów twierdzi, że młode osoby poszukujące pracy (poniżej 25 roku życia) w ciągu ostatnich pięciu lat coraz częściej wymieniały w swoich CV grę jako hobby.  

Photo Credits : Photography Sean Do / Unsplash © 

With ETX / DailyUp

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania