Młodzi Saudyjczycy stanowią obiecującą grupę docelową na rynku gier

W muzeum poświęconym historii gier młodzi Saudyjczycy wyruszają w urzekającą podróż. Ten wizjonerski projekt ma na celu rozpalenie ich kreatywności i ambicji, inspirując ich do podjęcia własnych poszukiwań w celu stworzenia przebojowych tytułów gier wideo.

Gorący entuzjazm Arabii Saudyjskiej dla gier i eSportu jest dobrze udokumentowany i wydaje się emanować z najwyższych szczebli przywództwa. W szczególności książę Mohammed bin Salman jest podobno zapalonym graczem Call of Duty, co świadczy o głęboko zakorzenionej pasji tego kraju do kultury gier.

W poprzednim roku ujawnił ambitną strategię inwestycyjną, przeznaczając znaczną kwotę 38 miliardów dolarów na Savvy Games Group, przedsiębiorstwo z branży gier należące do dobrze wyposażonego Publicznego Funduszu Inwestycyjnego bogatego w ropę królestwa Zatoki Perskiej. To znaczące zaangażowanie finansowe podkreśliło zaangażowanie Arabii Saudyjskiej w umacnianie swojej obecności i wpływów w globalnej branży gier.

Przypominamy, że pomimo swojego bogactwa w ropę naftową, Arabia Saudyjska nie zawsze była witana z otwartymi ramionami na globalnej scenie gier. Jednak jej młoda populacja stanowi obiecującą szansę dla rynku gier wideo, ponieważ prawie dwie trzecie populacji niebędącej imigrantami ma mniej niż 30 lat. Faisal bin Homran przyznał, że 25 000 deweloperów w Arabii Saudyjskiej, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych, czeka ogromne wyzwanie, ponieważ pracują oni niestrudzenie nad rozwojem branży gier.

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania