Czy wiesz, że "Monster Strike" było najlepiej zarabiającą grą mobilną w Japonii w 2022 roku?

Japoński rynek gier wideo prezentuje wyjątkowy krajobraz, z królującymi grami mobilnymi i nieco powściągliwym podejściem do zagranicznych produkcji.

Podczas Tokyo Game Show, znanego jako jedna z największych na świecie wystaw gier wideo, udało nam się uzyskać kluczowe informacje na temat japońskiego rynku gier wideo, często określanego jako "dziesiąta sztuka".

Jak donosi firma Statista, zajmująca się analizą rynku, w 2022 roku Japonia była trzecim co do wielkości rynkiem gier wideo na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Chinach. Rzeczywiście, gry mobilne odgrywają znaczącą rolę na japońskim rynku gier wideo, przyczyniając się do ponad 60% przychodów branży, zgodnie z szacunkami Kadokawa Ascii. Co imponujące, około jedna trzecia japońskiej populacji jest zaangażowana w tę aktywność.

Najbardziej dochodową grą mobilną w Japonii w 2022 r. była "Monster Strike", która w znacznym stopniu zarabiała na mechanice gacha. W ubiegłym roku przyniosła ona swojemu wydawcy, Mixi, prawie 600 milionów dolarów przychodu. Wręcz przeciwnie, zagraniczne gry mają trudności z zadomowieniem się na japońskim rynku, a według Hideki Yasudy trend ten jest przede wszystkim kwestią wyboru konsoli.

Photo Credits : Photography RICHARD A. BROOKS / AFP© 

With ETX / DailyUp

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania