Bordeaux jest obecnie bastionem francuskiej branży gier wideo

Najnowszy rozdział sagi "Assassin's Creed" został opracowany głównie przez studio Ubisoft Bordeaux. To właśnie ono zasłynęło jako bastion francuskiej branży gier wideo.

Bordeaux stało się centrum francuskiego przemysłu gier wideo. Wyraźnym dowodem tej transformacji jest premiera najnowszej odsłony serii "Assassin's Creed", która po raz pierwszy została opracowana w lokalnych studiach Ubisoft.

Dla przypomnienia, początki roli Bordeaux w branży gier wideo sięgają 1990 roku, kiedy to powstało Kalisto Studio. Studio to było odpowiedzialne za stworzenie pierwszych gier wideo oznaczonych jako "Made in Bordeaux" zarówno na komputery, jak i konsole do gier.

W ten sposób Kalisto Studio nie tylko opracowało własne oryginalne gry, ale także zaangażowało się we współpracę ze znanymi podmiotami. Ich projekty obejmowały rozwój i adaptację oryginalnych gier.

Status Bordeaux w branży gier wideo został jeszcze bardziej ugruntowany w 2017 roku wraz z założeniem studia przez francuskiego giganta branżowego Ubisoft. Ubisoft działa w prawie 50 krajach i posiada ponad 45 oddziałów i filii na całym świecie.

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania