Minecraft utrzymuje pozycję najlepiej sprzedającej się gry w historii

Minecraft napisał w poście na swojej stronie internetowej, aby ogłosić, że osiągnął kamień milowy 300 milionów sprzedanych kopii. 

 

Minecraft, początkowo wydany w 2011 roku, jest dziełem jednej osoby, Markusa Perssona ze Szwecji. Wraz z kilkoma współpracownikami założył on Mojang Studios, aby zrealizować swój projekt.

Przypominamy, że Minecraft zdobył szerokie grono fanów, obejmujące zarówno hakerów, jak i dzieci. Gra koncentruje się na eksploracji nieskończonego świata, w którym gracze mogą zbierać materiały poprzez wydobycie i wykorzystywać te zasoby do tworzenia wirtualnych miast. Mają oni możliwość budowania w celu przetrwania w trybie przetrwania lub uwolnienia swojej kreatywności, aby zbudować wszystko, co mogą sobie wyobrazić.

Dla przykładu, popularna gra wideo należąca do amerykańskiego giganta Microsoft, w której gracze mogą budować wirtualne miasta i światy, osiągnęła kamień milowy w postaci 300 milionów sprzedanych egzemplarzy. Osiągnięcie to jeszcze bardziej umacnia jej pozycję jako najlepiej sprzedającej się gry w historii. Dla porównania, Grand Theft Auto 5, wydane w 2013 roku, sprzedało się w ponad 180 milionach egzemplarzy na całym świecie od momentu debiutu.

Photo Credits : Photography Robyn BECK / AFP© 

With ETX / DailyUp

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania