Sony ogłasza wydanie nowych gier

Nintendo i Sony mają zamiar iść łeb w łeb, wydając nowe gry z kultowymi postaciami, odpowiednio Mario i Spider-Manem.

Zarówno Nintendo, jak i Sony są mocno zaangażowane w dwie duże premiery zaplanowane na ten piątek: "Marvel's Spider-Man 2" na PlayStation 5 i "Super Mario Bros Wonder" na Nintendo Switch. Na tym jednak podobieństwa między tymi dwoma grami się kończą. Są one na konkurencyjnych konsolach, a ich docelowi odbiorcy są zupełnie inni. 

Nintendo, obecnie w siódmym roku swojej konsoli Switch, wykonuje nostalgiczny zwrot, wydając grę 2D z przewijaniem bocznym, co oznacza jej pierwsze przedsięwzięcie w tym gatunku od 2012 roku. Takashi Tezuka, jeden ze współtwórców serii, poprowadził zespół deweloperów do wprowadzenia nowych ulepszeń w tej grze. Te ulepszenia, takie jak "Cudowny Kwiat", mogą przenieść Mario w nowe, surrealistyczne wymiary. 

Z drugiej strony, Sony poczyniło znaczne inwestycje w rozwój "Marvel's Spider-Man 2". Gra oferuje grafikę, która przesuwa możliwości techniczne PlayStation 5 do granic możliwości, pozwalając postaciom takim jak Peter Parker i Miles Morales stawić czoła przeciwnikom takim jak Kraven the Hunter i innym złoczyńcom.

Jest więc oczywiste, że Sony i Nintendo mają na myśli różnych odbiorców docelowych w przypadku tych nowych gier.

Najpopularniejsze gry

fermer

Wyniki wyszukiwania